czwartek, 13 października 2011

Pająki i Biedronki

.... No świat chyba zwariował coś mu się porąbało , a może rzeczywiście zbliżamy się do apokalipsy ? Wszak kończy się kalendarz majów czyli chyba majowie wiedzieli że dalej to już bez sensu . No jak by nie było to wywodzimy się z jednego gatunku .... gatunku ludzi.Żaden kosmita nie podzielił nas na gatunek mężczyzn i kobiet , Więc skoro nie , to znaczy ze jesteśmy ludzmi i ten gatunek powinien ze sobą współdziałać , współżyć i się wspierać , a tak nie jest . Kobiety narzekają na mężczyzn coraz częściej łapią za gwożdzie , wiertarkę , stery i podobne rzekomo kiedyś tylko dla mężczyzn stworzone narzędzia . Jak by nie patrzeć mężczyżni nauczyli się gotować , myć okna i zmieniać pieluchy....i narzekają na kobiety ......no bo to była zła kobieta . Co się dzieje ?
Jasiu płacze bo Małgosia go oskubała ze wszystkich złotówek a Balbina narzeka że Ptyś ją zaliczył i potraktował jak wszystkie inne . No do jasnego ciorta nigdy nie dojdziemy do porozumienia jak tak będziemy robić . To właśnie rozważania Alinki , sympatycznej blondyneczki o wielkich lazurowych oczach. Alinka singielka jak większość obecnie ludzi będąc psychologiem , mało nie napisała doktoratu na temat gatunku ludzkiego. Jako kobieta wyzwolona podchodziła neutralnie zarówno do opowiadań pań jak i panów. Rozumiała ich doskonale. Zarówno jedna jak i drugą przeciwległą grupę ludzkich stworzeń . Tak bardzo zagłębiła się w swoją rolę że zatraciła .....swoją osobowość i pogubiła się w relacjach  płci i postanowiła sprawdzić jak to jest być .......................................................................... mężczyzną ........      - (oczywiście wszelkie podobieństwa wydarzeń lub zbieżność imion jest przypadkowa)

Syzyfowe Ostrzeżenia

Tyle razy proszę , mówię i ostrzegam , przytaczam przykłady i opowiadania. Tyle razy powtarzam ludziom żeby nie oceniali , nie osądzali i nie interweniowali bez wyrażnej  prośby osoby zainteresowanej w ich życie .
Tak ciężko jest to ludziom zrozumieć ale za to tak łatwo wyrażać swoje zdanie na temat innych , z jaką lekkością języka chętnie mówią o tym co ktoś powinien robić , jakie podjąć decyzje , jak to prosto i łatwo jest dyskutować na temat kogoś ....ale siebie zostawiamy z boku , nie naruszając swojej prywatności , nie naruszając swoich dzieci ....zresztą swoje dzieci zawsze potrafimy wytłumaczyć , bo zawsze znajdzie się powód że one są takie a nie inne lub że zrobiły coś bo.....  Widzimy szczegóły w drugich osobach , w ich zachowaniu w ich uczynkach , potrafimy wygrzebać na światło dzienne  najmniejszy błąd . A mało tego to tylko u siebie dostrzegamy dobroć , poświęcenie i wspaniałość . Czasami słuchając .... sama nie wiem czy mam płakać nad losem takich ludzi , czy powinno mi być ich żal ? ............ sam wielki mistrz Jezus powiedział ,, a kto jest bez winy niech pierwszy uderzy kamieniem ,, - czyż nie jest to refleksja nad tym że tak naprawdę wszyscy popełniamy błędy i jesteśmy winni ? WIĘC DLACZEGO OCENIASZ INNYCH. Czyż nie jest napisane że ,, bogaty jeszcze dostanie a biednemu zabiorą ,, Chodzi wszak tu o bogactwo duchowe .... O to że osiągając równowagę i mądrość duchową - Bogacimy się ! - ale nie polega to na kolejnym kursie czy przeczytaniu kolejnej książki. Nauczyłam się słuchać, ale mimo wszystko nie nauczyłam się rozumieć i chyba nigdy nie zrozumie tych ludzi którzy mówią o sobie jacy to są wspaniali , zabiegani , zapracowani jak bardzo troszczą się o wszystkich w koło , a o nich nikt oczywiście jak to musza ciężko o wszystko walczyć i na wszystko pracować , nie zważając oczywiście na to że pomaga im mama a teściowa ubiera dziecko lub opłaca szkołę ...hm...no tego się nie widzi , to płynie za zasłoną lub ma czapkę niewidkę na oczach. Za to nasz bohater czy bohaterka co to ma wykształcenie, prace i nigdy nie poznała co to jest bieda i głód , w dalszym ciągu pozostaje wspaniała troszczącą się o wszystkich osobę i to jej daje prawo do oceniania i wydawania wyroków na innych .... I to są właśnie Ci biedni ludzie , - Ludzie którym kiedyś będzie zabrane .
Już nie będę nikomu mówić .... nie rób drugiemu tego co tobie nie miłe ....... nie oceniaj , byś ty nie był oceniony .....nie obgaduj bo i ciebie obgadają ...... poszukaj u siebie kłody zanim u kogoś zobaczysz drzazgę ....Ej....  stare przysłowia mają w sobie dużo mądrości....Co ma wisieć nie utonie :)  - Całuski dla moich czytelników.